5 hetes képzés időseknek. Sikertörténet Zamorából

Öt héten keresztül, heti két 60 perces foglalkozáson 14, 55 év feletti személy vett részt a Zamora tartománybeli Monfarracinos város többcélú csarnokában tartott edzéseken, amelyek célja az aktív öregedés elősegítése érdekében aerob, erő, rugalmasság és egyensúlygyakorlatok széles skálájának elsajátítása volt.
Az időskorúaknak szentelt kísérleti program a szarkopénia megelőzésére irányuló erőnléti edzésre összpontosított.
A program megvalósítása javította a résztvevők fizikai és érzelmi egészségét, elsősorban a szociális, kognitív és funkcionális mobilitás tekintetében.
💬 A résztvevők véleménye
“Az én koromban, a menopauza miatt, az erőnléti edzés segített abban, hogy jobban érezzem magam.”
– Joaquina, 55
“Öt hét erőnléti edzés után mozgékonyabbnak érzem magam.”
– Vicente, 63
“Pozitív élmény volt, mind a testmozgás és a motiváció, mind a közöttünk kialakult társasági élet szempontjából…”
– Raquel, 57
“A részvétel nagyon magas volt, spontán reakciókkal és interakciókkal, támogató légkörrel és csoportkohézióval.”
– Edző
Eredeti bejegyzés itt.