feature-image

Öt héten keresztül, heti két 60 perces foglalkozáson 14, 55 év feletti személy vett részt a Zamora tartománybeli Monfarracinos város többcélú csarnokában tartott edzéseken, amelyek célja az aktív öregedés elősegítése érdekében aerob, erő, rugalmasság és egyensúlygyakorlatok széles skálájának elsajátítása volt.

Az időskorúaknak szentelt kísérleti program a szarkopénia megelőzésére irányuló erőnléti edzésre összpontosított.

A program megvalósítása javította a résztvevők fizikai és érzelmi egészségét, elsősorban a szociális, kognitív és funkcionális mobilitás tekintetében.


💬 A résztvevők véleménye

“Az én koromban, a menopauza miatt, az erőnléti edzés segített abban, hogy jobban érezzem magam.”
Joaquina, 55

“Öt hét erőnléti edzés után mozgékonyabbnak érzem magam.”
Vicente, 63

“Pozitív élmény volt, mind a testmozgás és a motiváció, mind a közöttünk kialakult társasági élet szempontjából…”
Raquel, 57

“A részvétel nagyon magas volt, spontán reakciókkal és interakciókkal, támogató légkörrel és csoportkohézióval.”
Edző

Eredeti bejegyzés itt.